Spor dünyası İstanbul'da meydana gelen ve 39 kişinin yaşamını yitirdiği terör saldırısına tepki gösterdi. 

Türkiye Futbol Federasyonu internet sitesinden "Başımız sağolsun!" başlığıyla yayınladığı mesajda,

"İstanbul Ortaköy'de bir gece kulübünde kalleşçe düzenlenen terör saldırısında çok sayıda vatandaşımızın ve bir polisimizin hayatını kaybettiğini, yine çok sayıda vatandaşımızın yaralandığını büyük bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz.

Yeni bir yıla girerken ülkemizde korku iklimi yaratmayı, milli birlik ve beraberliğimizi bozmayı hedefleyen bu hain saldırılara karşı milletçe dik duruşumuzu sürdüreceğimize olan inancımızı koruyoruz.

Hain saldırıları bir kez daha nefretle kınarken, terör saldırısında hayatını kaybeden vatandaşlarımız ile polis memuruna Allah'tan rahmet; aileleri ve milletimize başsağlığı, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar dileriz." denildi.

KULÜPLER BİRLİĞİ VAKFI
Kulüpler Birliği Vakfı terör saldırısını "Yeni yılın ilk saatlerinde gerçekleştirilen ve asıl hedefin birlik ve beraberliğimizin olduğu bu hain saldırıda hayatını kaybedenlere allah'tan rahmet ve yakınlarına sabır, hastanelerde tedavi altına alınan yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. milletimizin başı sağolsun" mesajıyla kınadı.

İşte spor dünyasından terörü kınayan mesajlar

TÜRKİYE VOLEYBOL FEDERASYONU
Türkiye Voleybol Federasyonu'nun internet sitesinden terör saldırısı kınanırken, "İstanbul Kuruçeşme'de, bir gece kulübünde gerçekleşen hain silahlı saldırı sonucunda ilk belirlemelere göre 39 vatandaşımızın hayatını kaybettiğini ve çok sayıda yaralının bulunduğunu derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız.

Yaşanan hain terör saldırısını lanetlerken, ulusumuzun birlik ve bütünlüğüne karşı yapılmış bu tür olayların bir an önce son bulmasını temenni ediyor, saldırıda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz." denildi.