Usain Bolt, yaklaşık 8 ay sonra Londra'da düzenlenecek Dünya Atletizm Şampiyonası'nda son kez yarışacak. Alman Sport Bild Dergisi'ne bir röportaj veren 30 yaşındaki atlet, "Londra 2017'den sonra bir geri dönüş olmayacak. O zamana kadar bile kendimi nasıl motive edeceğim bilemiyorum. Artık kimseye bir şey kanıtlamak zorunda değilim. Bazı sporcular, kariyerlerini noktalayıp olimpiyat gibi çok zor organizasyonlarda geri dönüşler gerçekleştirdi. Michael Phelps bunu yüzmede yaptı ama yüzmek doğal bir olay. Michael da, muhtemelen artık yarışmayacağını söyledikten sonra bile yüzmeye devam etmiştir. Ama 100 ve 200 metre sprint yarışları doğal değildir. Bunu bırakan tekrar başlamaz. En azından ben başlamam" diye konuştu.

Rio'dan önceki sakatlığına da değinen Jamaikalı sprinter, "Doktor Hans-Wilhelm Müller-Wohlfarth'a beni Rio'ya kadar iyileştirip tam hazır hale getirdiği için büyük teşekkür borçluyum. O olmasa, Rio'da üç altın madalya kazanamazdım. Artık benim için aileden biri. Ona % 100 güveniyorum" açıklamasını yaptı.

Uluslararası Atletizm Federasyonu IAAF'in başkanı Sebastian Coe'nun federasyonda görev vermek istediği Bolt, Coe'ya da yeşil ışık yaktı ve "Atletizmin yardıma, desteğe ihtiyacı var. Ben de çok yardımsever bir insanım. Atletizmi yarışma anlamında bıraksam da, bu sporun içinde kalıp çalışmaya devam edebilirim" dedi.