İmza töreninde ilk olarak söz alan Trabzonspor Yönetim Kurulu Üyesi Ali Rıza Egemen, "Kampın son gününde çok değerli bir oyuncuyu Olcay Şahan'ı kadromuza kattık. 4. oyuncuyu transfer ettik, camiamıza hayırlı olsun. Transferlerimiz başkanımız, asbaşkanımız ve hocamızın tavsiyeleriyle, Trabzon'daki ortak futbol aklıyla yapılıyor. Olcay'ın bize ciddi katkı sağlayacağını ve takıma ağabeylik yapacağına inanıyorum. Olcay üst düzey bir oyuncu. Milli Takım'ın önemli oyuncularından biri. Bize uzun yıllar hizmet edeceğini düşünüyoruz. Kendisi çok da yüksek karakterli bir arkadaşımız. Şehrimize ve takımımıza katkı sağlayacağını düşünüyoruz, hayırlı olsun" dedi.

Olcay Şahan'ın Mehmet Ekici transferinde takas olarak mı kullanılacağı sorusuna ise Ali Rıza Egemen net yanıt vermedi ve "Mehmet Ekici bizim önemli oyuncularımızdan biri. Bu transfer döneminde çok speküle edildi. Şu anda kadromuzda ve sözleşmeli oyuncumuz. Olcay Şahan'la da antrenman yaptılar. Aralarında samimi bir durum vardı. Mehmet de çok istekli" demekle yetindi.

Ali Rıza Egemen, transfer gündemindeki Caceres ve Rodallega ile ilgi de konuşurken, "Transferin tarihi olmaz. Bir kaç transfer daha olabilir. Caceres çok speküle edildi. Çok konuşuldu. Şu anda yazılan çizilen bir çok konu var. Caceres konusunda bir takım çekincelerimiz var. Beklemede tutuyoruz. Rodallega ile ilgili gelişmeler sürüyor. Başkanımız ve asbaşkanımız çalışmaları sürdürüyor." açıklamalarını yaptı.

SÖZ OLCAY ŞAHAN'DA...
Transferiyle ilgili çok mutlu olduğunu söyleyen Olcay Şahan, "Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Başkanıma hocama, Beşiktaşlı yöneticiler ve başkana... Her konuda kolaylık sağladılar. 5 sene önce büyük bir camiaya gelmiştim. Bugün de başka bir büyük camiaya geldim. Beş sene önce feda sezonunda Beşiktaş'ta oynadım. Arkadaşlık, ruh, kardeşlik ortamına girdim. Trabzon'a transferimde bunun da katkısı var. Çünkü burada da çok büyük kardeşlik, ruh, takım halinde taraftara bağlı bir kulüp görüyorum. Buraya uyum sağlayacağıma inanıyorum. Yeni hedeflerle bu takıma büyük katkı sağlayacağıma inanıyorum. O yüzden buradayım" sözleriyle iddialı konuştu.

"BEŞİKTAŞ'I BIRAKMAK ÇOK ZOR OLDU"
Beşiktaş'ta 10 numarayı bıraktığının hatırlatılması üzerine Olcay Şahan, "Beşiktaş'ı bırakmak çok zor oldu. Takım arkadaşlarımla daha vedalaşamadım. Kendime çok inanıyordum. Türkiye'ye çok büyük bir özgüvenle geldim. Beşiktaş'a 10 numarayı giymekten dolayı büyük bir gurur duydum. Hiçbir zaman da çekinmedim. Belki taraftarlar, Sergen ve Delgado'dan sonra 'Olcan kim?' diye biraz tepki gösterdi ama ben 4.5 senede kendimi kanıtladım ve o formaya layık olmaya çalıştım. Layık da olduğumu düşünüyorum. İnşallah gelecek sezon da 10 numarayı Oğuzhan giyer diye düşünüyorum. Çünkü o kulübün 10 numarası Oğuzhan Özyakuptur" ifadelerini kullandı.

Olcay, Bursa maçı öncesi hazır olup olmadığı yönündeki soruyu da yanıtlarken, "Oynamak istiyorum, yoksa şu an burada olmazdım. Takıma, 5 dakika 10 dakika veya yarım saat katkıda bulunursam, hocam izin verirse elimden gelenin en iyisini yapmak istiyorum" dedi.

TRANSFERDE MEHMET EKİCİ FAKTÖRÜ
Trabzonspor'un yeni oyuncusu Olcay Şahan, transferde Mehmet Ekici faktörüne de vurgu yaparken, "Buraya transfer olmadan önce konuştuğum ilk insanlardan birisi. Onunla 15 yıldır tanışıyoruz. Trabzon'u, taraftarını, insanları, şehiri öve öve bitiremedi. "Çok güzel bir hayat yaşayacaksın ve mutlu olacaksın" dedi. Onunda bu transferde katkısı var" ifadelerini kullandı.

"Yeni transferlerden beklentilerin ne olduğunu bildiğini kaydeden Olcay Şahan şöyle devam etti, "Trabzonspor beni transfer ettiğinde beklentileri biliyordum. 4.5 senedir kendini Süper Lig'de kanıtladım. Gerçekler bunlar. 5 sene önce de Beşiktaş'a geldiğimde aynı durumdaydık. Aç bir Beşiktaş vardı. Uzun süre Beşiktaş da şampiyonluk yaşamıyordu. Orada bunu başardık. Aynı potansiyeli burada gördüğüm için buradayım. Beşiktaş şampiyonluğu hakeden bir camia. İnşallah şampiyon olup taraftarı mutlu ederiz. Trabzon sıkıntılar yaşıyor ama çok değişim oldu. Şu an kademe kademe yükseleceğimize inanıyorum. Şu anda takımdaki en tecrübeli oyunculardan biriyim. Oyuncuların benden benim de onlardan öğrenecek şeylerim vardır." açıklamalarını yaptı.

Olcay Şahan, Trabzonspor'la ilk antrenmanına çıktı...

Şenol Güneş'le transfer öncesi konuşmadığını kaydeden Olcay Şahan, "Beşiktaş'ın oyuncusu olduğum dönemde, transferle ilgili kimseyle konuşmam. Ama hocamla 1.5 sene çalıştım. O süre içinde hocamla Trabzon hakkında çok konuştum. Son dönemde transferle ilgili kimseyle konuşmadım. Profesyonel kalıp işimi yapmak zorundaydım" diye konuştu.

"BEŞİKTAŞ'A KARŞI ZAAFIM VAR AMA ARTIK %100 TRABZONLUYUM"
Olcay Şahan sözlerinin sonunda Beşiktaş'a tekrar vurgu yaptı ve "Beşiktaş sayesinde Olcay Şahan oldum. Beşiktaş'a karşı bir zaafım var. Ama artık yüzde yüz Trabzonsporluyum. İyi bir başlangıç yaparak taraftarımızı çok mutlu etmek istiyoruz." diyerek sözlerini noktaladı.