Maçın ardından yapılan basın toplantısında konuşan Obradovic, savunmada tembel başladıklarını vurgulayarak, "Avrupa Ligi'nde zor bir maç daha oynadık. Şu anda oldukları pozisyonu hak etmeyen bir takıma karşı mücadele ettik. Avrupa Ligi'nin ikinci yarısına galibiyetle başlamak bizim için çok önemliydi. Savunma açısından çok tembel başladık. Genelde 6 sayıyla oynayan Kalnietis'e daha fazla sayı attırdık. Bazı bölümlerde sayı atmalarına izin verdik." diye konuştu.

Nunnally'nin kritik anda attığı üçlükle maçın seyrini değiştirdiğini belirten tecrübeli antrenör, "Top kayıplarımız çok kötüydü. Nunnally'nin üçlüğü maçı değiştirdi ve güzel savunma yapmaya başladık. O anda rakibimizin de kazanmak için şansı vardı. Pazar günü Beşiktaş Sompo Japan maçı var. Yeni hikayemiz hızlı bir şekilde geliyor." ifadelerini kullandı.

James Nunnally ise yaptığı açıklamada "Çok hızlı, tempolu ve eğlenceli bir maç oldu bizim için. Sonuna kadar savaştık ve başardık." dedi.

REPESA: "KRİTİK BİR ANDA KONSANTRASYONUMUZU KAYBETTİK"
EA7 Emporio Armani Milan Başantrenörü Jasmin Repesa ise hücumda ve savunmada kötü oynadıklarını dile getirerek,
"Üst üste kaybettiğimiz bir dönemde bu akşam daha iyiydik. Kritik bir anda konsantrasyonumuzu kaybettik. Hücumda ve savunmada kötü oynadık. Hatalar yaptık. Nunnally'nin üçlüğü facia oldu, o özel bir oyuncu. Takımımız gelişiyor umarım daha güzel günler göreceğiz. Bugün öz güvenimiz daha iyiydi. Çok az olumsuz anlarımız vardı. Fenerbahçe son 1 dakikada mola aldı ve geri geldiğimizde onu kullanamadık. Fenerbahçe'yi tebrik ediyorum. Taraftarlarının önünde güzel bir galibiyet aldılar." dedi.